ÜRÜN FOTOĞRAFLARI
ÜRÜN DETAY GÖRSELLERİ
ÜRÜN VIDEO
ÜRÜN AÇIKLAMALARI
Rotorlu nemlendirme sistemi, örgülü, özellikle şardonlu kumaşlar için geliştirilmiş bir tekniktir. Bu ünite materyal ağlarının homojen şekilde ıslatılmasında ve azaltılmış su içeriğine sahip, yüksek düzeyde konsantrelerin, düşük ilaveli uygulamalarında, kullanılmaktadır. Kumaşla herhangi bir temas olmadan tüm kumaş eni boyunca her iki yüzüne homojen bir uygulama sağlanır.

ÇALIŞMA PRENSİBİ :

Nemlendirme çift yüzeyden olup, Rotor sistemlidir. Makinede kumaş çalışma eni 2400 mm’dir. Kumaş sağ ve sol spiral açılar sayesinde, düzgün olarak nemlendirme ünitesine gelir ve 40 adet özel yapılmış rotor vasıtası ile kumaşa istenilen % oranı kadar Homojen bir şekilde su tatbik edilir. Nemlendirme ünitelerinde rotorların önünde klape olup, rotorlar sürekli çalışır vaziyette olacaktır. Bu klapeler makinede start – stop pozisyonlarında açılıp kapanacaktır.

Merkezi sıvı besleme ünitesinde sirkülasyon pompası ile rotorlara sıvı gönderilir. Ayrıca giriş ve çıkışında bulunan filtreler vasıtası ile sitemin tıkanması engellenir. Şamandıra ile su seviyesi otomatik olarak kendini tamamlar. Sıvının ısı kontrolü rezistanslıdır.

KUMAŞ NEM KONTROL SİSTEMİ ÇALIŞMA PRENSİBİ :

Nemlendirme sistemi çıkışında kumaşın nemi, Nem Kontrol Cihazı tarafından ölçülür. Sistemde makinenin ana hızı referans alınır. Makine hızı “-“ ,“+” konumunda pompanın inverterine bir referans voltajı gönderir. Bu gönderilen referans voltajına göre, pompa devri ve buna bağlı olarak rotorlara gönderilen suyun debisi kontrol altına alınır. Bu sayede kumaş üzerinde kontrollü bir nemlendirme uygulanmış olur.
MAX. KUMAŞ GENİŞLİĞİ
MAX. MAKİNE ÇALIŞMA HIZI
2400 mm
40 d/dak
TEKNİK DÖKÜMANLAR
Copyright © 2017 - Mersan Textile Machinery
Bu web sitesinde kullanılan içeriğin izinsiz kopyalanması yasaktır.